לימודי משפטים

עולם המשפט הוא עולם מרתק המאפשר לפתח קריירה מלאה ומגוונת. מי שבוחר בלימודי משפט יודע שהוא אינו עושה בחירה מקרית שמטרתה השגת תואר ראשון בלבד. סטודנט למשפטים הוא עורך דין לעתיד.

שאת בחירתו מנחה לעתים קרובות תחושת השליחות. במציאות של היום, כל אחד מאתנו נעזר מדי פעם בשירותיו של עורך דין, ומקצוע זה עודנו נחשב כמקצוע מבוקש. ההתלבטות העיקרית של סטודנט למשפטים נוגעת לתחום ההתמחות שבו עליו לבחור.

בחירת התמחות

לימודי משפטים מציעים כאמור מבחר רחב ביותר של התמחויות. ראשית, על הסטודנט להחליט האם פניו מועדות למגזר הציבורי או למגזר הפרטי. כמו כן פתוחות אפשרויות התמחות רבות: התחום הפלילי למשל יכול לעורר עניין רב בקרב סטודנטים, אך יש בו גם מן הסיכון כמובן. אולי מסיבה זו בוחרים סטודנטים רבים לוותר על התמחות בתחום זה.

לעומתו, התחום האזרחי נחשב “בטוח” יותר, ומציע אפשרויות מגוונות כגון: דיני חוזים, דיני משפחה, דיני נזיקין וכיוצא בזה. מי שמעוניין בפרנסה טובה יכול לפנות כמובן לכיוון המסחרי המאגד את כל הקשור לתחום הכלכלה כגון: חוזים תאגידיים, כינוס נכסים ומיזוגים. מטבע הדברים, סטודנטים רבים בוחרים בתחום זה מתוך מטרה “לעשות לביתם”.

תחום המשפט הבין לאומי

גם עולם דיני העבודה הוא עולם מרתק המעלה סוגיות שמעסיקות את כולנו, ומאפשר להשתלב בחברות שונות פרטיות וציבוריות כאחד. תחום נוסף המאפשר אופציות קידום מעניינות הוא תחום המשפט הבין לאומי. תחום זה עוסק בעיקר ביחסים שבין מדינות, ובדין שבין אנשים פרטיים או גופים המצויים במדינות שונות. על מנת לעשות את הבחירה המתאימה לו, צריך הסטודנט לשאול את עצמו שאלה מרכזית אחת: מה בכוונתו לעשות לאחר סיום התואר, באיזה משרד הוא מעוניין לעבוד ואיך הוא רואה את המשך הקריירה שלו. כמו ברוב המקרים בחיים, גם כאן תקף המשפט “סוף מעשה במחשבה תחילה”.

התמחות בדיני תעבורה

מלבד התחומים שהוצגו לעיל ניתן לבחור בהתמחות בתחום התעבורה – תחום מרתק שנוגע לכולנו, גם למי שאינו מחזיק בהכרח ברישיון נהיגה. זהו תחום נרחב ודינמי שאף כולל לעתים התמודדות עם שאלות החורגות לכאורה מהמצופה. בארצנו למשל, בשל אופייה הדמוגרפי, נאלצים בתי המשפט להתמודד לעתים עם שאלות לאום כגון נהגים המסרבים להסיע בני מיעוטים. תחום התעבורה עוסק כמובן בעבירות תנועה, אךעורך דין תעבורה מתמודד בעבודתו בשאלות מורכבות נוספות כגון פיקוח על שירותי הסעות, שירותי הובלה ואף נהיגה ספורטיבית.

עוד סוגיות מעניינות

כמו כן, עידן המידע החדש שבו אנו מצויים מעלה סוגיות מרתקות בדבר אפשרויות תיעוד עבירות מסוימות ובדבר נטל הראיות במקרים של נהיגה בשכרות, לדוגמה. תחום התעבורה עוסק לעתים בחיי אדם ממש, והוא תחום חשוב שגבולותיו נמתחים כל העת ומעוררים דיונים סוערים גם מחוץ לבית המשפט. סטודנט הבוחר בתחום זה, יימצא כי מלבד פרנסה טובה, יש בו גם עניין וסיפוק רבים.

להרשמה ללימודי משפטים וקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים כאן

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן